محصولات تجهیزات پخت غذا
پخت صنعتی
بازگشت

پخت صنعتی

تمامی تجهیزات موجود در آشپزخانه  جهت پخت صنعتی به صورت مدرن و صنعتی خواهد بود که این روند موجب کاهش نیروی انسانی ، کاهش سوخت ، کاهش گرما و انرژی مصرفی خواهد گردید.  در این صنعت تقسیم بندی دیگ ها به صورت کاملا مدرن و اروپایی طراحی و پیاده سازی گردیده است . 
دیگ ها  به دو قسمت تقسیم گردیده اند ، دیگ دایرکت ، شعله به طور مستقیم می باشد. و دیگ این دایرکت که شعله به صورت غیر مستقیم به زیر دیگ برخورد خواهد کرد 
به چه دلیل دیگ ها به نوع  مستقیم و غیر مستقیم  تقسیم گردیده اند ؟  به دلیل استفاده از قابلیت حرارت بالا  به طور کامل و محدودیت زمان ، که در اروپا برای پخت پاستا از این دیگ ها استفاده می گردد.  که در این حالت شعله به طور مستقیم به دیگ برخورد میکند.

در دیگ های پخت با قابلیت شعله غیر مستقیم ،  این فرایند بین جداره به وسیله آب یا روغن به جداره وارد می شود خواهد بود. در دیگ های ما از قابلیت آب استفاده می شود به دلیل کاهش فشار انرژی. در حدود 23 الی 24 لیتر  آب اضافه می گردد.  و  برنرها نیز زیر جدار قرار دارند  و موجب می گردند آب داخل  جدار ، بجوش آمده و بخار ایجاد کند ،  و همچنین  به دلیل حفظ ریز مغذی ها  ، اسیدهای آمینه ، ویتامین ها و خواص های دیگر... دما نباید  بالاتر از 105 تا 110 درجه افزایش یابد.  به همین خاطر  در کل صنعت غذایی دنیا نیم بار فشار پیشنهاد خواهد شد ، در این صورت تمام  این دیگ ها دمای مناسبی را برای ما در پخت و پز ایجاد خواهد کرد.


بهترین گزینه جهت پخت صنعتی ، استفاده از تجهیزات تولیدی استیل خواهد بود. که می تواند از نظر بهداشتی تمام سطوح مواد غذایی که با استیل در تماس می باشند را در شرایط بهداشتی کامل حفظ نماید. همچنین در صنعت دیگ ها به دلیل الکتروپولیش که در آنها صورت می پذیرد ، که این روند یک پروسه شیمیایی می باشد که هیدروژن را از روی سطوح بر می دارد. هیدروژن یکی از عواملی می باشد که موجب کلونی سازی باکتری ها می گردد. که این پروسه در 11 مرحله انجام می پذیرد. با برداشته شدن هیدروژن ، دیگ با آب قابل شستشو کامل می باشد و باکتری ها موجود در آن از بین خواهد رفت و نیازی به مواد شستشو و محلول ضدعفونی کننده نمی باشد.