اخبار
بازگشت
تاریخ خبر: 1396/07/04
زمان خبر :14: 09
نوع خبر :خبر

b_News خط سلف سرویس - پرشیا استیل

خط سلف سرویس - پرشیا استیل

امروزه انواع مختلف رستوران ها بر اساس سبک منو ، فرآیند آماده سازی و قیمت در چند کلاس صنعتی دسته بندی می شوند ، به عبارت دیگر نحوه سرو غذا ، برای مشتری کلاس های آن ها را مشخص می کند .
از گذشته فرآیند سرو غذا در رستوران های سنتی به گونه ای بوده است که مشتریان برای صرف غذا باید بعد از مراجعه به  رستوران و سفارش غذا منتظر می ماندند تا پیش خدمت غذا را بروی میز ایشان سرو کند . اما با پیشرفت فست فود ها و رستوران های بیرون بر، طراحان و سازندگان تجهیزات آشپزخانه و رستوران داران را به این فکر وا داشت تا سبک جدیدی برای ارئه خدمات رستورانی به ویژه سرو غذا ایجاد کنند .
یکی از روش هایی که مورد توجه قرار گرفت استفاده از خطوط سلف سرویس بوده و فرآیندش به گونه ای است که غذا ها را به صورت طبخ شده در ظرف هایی برای مصرف ، آماده و مشتریان آن چه را که می خواهند خودشان سرو می کنند .
با نظر به گسترش استفاده از سلف سرویس و پیشرفت های انجام شده در فناوری و صنعت آشپزی ، شرکت پرشیا استیل که در زمینه مشاوره ،طراحی و تولید تجهیزات آشپزخانه صنعتی فعالیت دارد تولید خطوط سلف سرویس صنعتی را از ابتدای  ورود این سبک به بازار شروع کرده است. مهندسان و طراحان ما با به کار گیری فناوری روز دنیا و مواد درجه یک سعی در تولید محصولات ی با کیفیت بالا دارند و در تولید خط سلف سرویس نیز نهایت تلاش خود برای خلق محصولی برابر با استاندارد های جهانی مطابق با طراحی داخلی داشته و به این مهم دست یافته است . 
خط سلف سرویس پرشیا استیل با توجه به نیاز مشتری  با استفاده از انواع کانتر ها مانند کانتر گرم ، سرد ، بشقاب و سینی ، قاشق و چنگال ، فنجان و نان و نوشیدنی  طراحی و ساخته می شوند که برای مشاهده مشخصات هر کدام از کانترها میتوانید بروی آنها کلیک فرمایید.

 

 


:: ارسال نظر ::

نام    (اختیاری)
پست الکترونیک    (اختیاری)
آدرس وبسایت یا وبلاگ    (اختیاری)
نظرشما    (اختیاری)
توجه:کد امنیتی به حروف بزرگ و کوچک حساس نمی باشد.


 

: اخبار مرتبط