اخبار

حضور پرشیا استیل در همایش پخت غذای سالم

همایش شرکت نفت
همایش شرکت نفت9

شرکت پرشیا استیل، طراح و تولیدکننده تجهیزات آشپزخانه صنعتی در همایش پخت غذای سالم به میزبانی شرکت ملی مناطق نفت‌‌خیز جنوب شرکت داشت. این همایش در تاریخ 26 بهمن ماه 1401 در شهر اهواز با محوریت پخت غذای سالم برگزار شد.

دستگاه هایی نظیر فر کامبی بروج و خط پخت اتوماتیک برنج در این همایش ارائه و تست پخت انجام شد تا حاضران با مزایای این دستگاه ها و ضرورت استفاده از آنها در سازمان ‌ها و ادارات آشنا شوند.

شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب به عنوان بزرگ‌ ترین شرکت تابع شرکت ملی نفت ایران با مساحتی بیش از 400 هزار کیلومتر مربع از استان بوشهر تا شمال خوزستان گسترده شده است. این مجموعه حدود 80 درصد نفت خام و 16 درصد گاز کشور را تولید می‌‌ کند.

شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب از پنج شرکت بهره ‌برداری نفت و گاز تشکیل شده که بر اساس موقعیت جغرافیایی و میدان‌ های اصلی شامل کارون، مارون، آغاجاری، گچساران و مسجد سلیمان است. علاوه بر ستاد و باشگاه ‌های مناطق نفت‌خیز جنوب، مدیران ارشد این مناطق بهره ‌برداری پنجگانه و همچنین نماینده شرکت ملی حفاری در همایش حضور داشتند.

هر یک از شرکت‌های یادشده، چندین آشپزخانه در مکان‌های مختلف دارند که به آماده‌سازی و پخت غذای روزانه پرسنل می‌پردازند. کارشناسان پرشیا استیل با معرفی کامل دستگاه‌های حاضر شامل فر کامبی، خط پخت اتوماتیک برنج و فر دم‌کن برنج، حاضران در همایش را در جریان آخرین تکنولوژی‌های روز دنیا در زمینه تجهیزات مدرن آشپزخانه صنعتی قرار دادند.

فر کامبی، جایگزین پخت به روش غوطه وری در روغن

فرهای کامبی بروج مجهز به بخار سه‌گانه و با امکان پخت به 3 روش گردش هوای داغ (کانوکشن)، بخار و ترکیب بخار و هوای داغ مزایای زیادی برای پخت غذای سالم دارند که از آنها می‌توا‌ن به حذف روغن یا کاهش چشمگیر آن، حفظ مواد مغذی و افزایش ارزش غذایی، افزایش ظرفیت پخت به دلیل سرعت در پخت، تنوع منوی غذایی، عدم نیاز به تجهیزات متعدد در آشپزخانه، کیفیت ثابت و تکرارپذیری، عدم نیاز به نظارت دائم آشپز بر پخت غذا، کاهش هزینه‌ها، صرفه‌جویی در مصرف انرژی و… اشاره کرد.

همه می‌دانیم سرخ کردن غذا به روش غوطه‌وری در روغن، مواد مغذی آن را از بین برده و غذا با جذب روغن ناسالم خواهد شد. بنابراین استفاده روزانه پرسنل سازمان‌ها و ادارات از غذای سرخ‌کردنی در طول زمان، سلامت آنها را به خطر خواهد انداخت.

فر بروج به دلیل برخورداری از تکنولوژی پیشرفته و سیستم بخار سه‌گانه، پخت غذاهای سرخ‌کردنی را با کاهش 90 درصدی مصرف روغن امکان‌پذیر می‌سازد. شاید این تصور وجود داشته باشد غذای بدون روغن مانند غذاهای رژیمی طعم و ظاهر مطلوبی ندارد، اما تکنولوژی پیشرفته فر کامبی بروج انواع غذاهای تنوری و بخارپز را با طعم و ظاهری عالی آماده می‌کند.

در این همایش عنوان شد فر کامبی در زمینه خوراک‌ها، انواع خوراک‌های ایرانی را با کیفیت مورد نظر آشپز آماده می‌کند. مشتریان ما غذاهای منو شامل ته‌چین، لازانیا، پیتزا، مرغ مجلسی، کباب کوبیده، ماهی سرخ‌شده، سیب‌زمینی خلالی و تنوری، سبزیجات بخارپز، کوکو، کتلت، کباب تابه‌ای و جوجه کباب را با فر کامبی طبخ می‌کنند.

خط پخت اتوماتیک، راه مطمئن پخت برنج ایرانی

یکی از مشکلات شرکت‌های مناطق بهره‌برداری پنجگانه، پخت نامطلوب برنج ایرانی در حجم انبوه به دلیل در دسترس نبودن ابزار پخت مناسب بود. به همین دلیل این مجموعه به ناچار از برنج خارجی برای تهیه غذای روزانه استفاده می‌کرد.  برای حل این مشکل دستگاه خط پخت اتوماتیک از سوی کارشناسان پرشیا استیل معرفی و مزایای آن به تفصیل بیان شد.

دستگاه خط پخت اتوماتیک از طریق تزریق حباب هوای بهداشتی در پاتیل، اکسیژن‌رسانی و یکنواخت کردن دما، برنج ایرانی را با کیفیتی کم‌نظیر و طعمی مطلوب می‌‌پزد.

با وجود این دستگاه، آشپزخانه‌های شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب می‌توانند حجم برنج روزانه شامل پلوی ساده و همچنین پلوهای مخلوط (عدس پلو، لوبیا پلو، سبزی پلو، باقالی پلو و…) را در مدت زمان کمتر و بسیار راحت‌تر از روش سنتی طبخ کنند.

این همایش به مدت دو روز برگزار شد. از مدیران مجموعه و مهمانان با غذاهای طبخ شده پذیرایی به عمل آمد. امید است پخت غذای سالم با به‌کارگیری ابزار پخت مدرن نظیر فر کامبی در تمام آشپزخانه‌های صنعتی کشور محقق شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *