کیترینگ هواپیمایی قشم را شرکت پرشیا استیل در سال 1391 تجهیز و راه اندازی کرد. این کیترینگ اولین کیترینگ هواپیمایی است که توسط یک شرکت ایرانی تجهیز شده است. پیش از این راه اندازی کیترینگ های هواپیمایی نظیر کیترینگ هواپیمایی ماهان، کیترینگ هواپیمایی هما و… با مشارکت شرکت های خارجی انجام شده است.

راه اندازی کیترینگ هواپیمایی قشم

شرکت پرشیا استیل با توجه به برخورداری از دانش و فناوری بالا و تجربه ارزشمند خود در طراحی کیترینگ های هواپیمایی از جمله کیترینگ هواپیمایی زاگرس، کیترینگ هواپیمایی آسمان، کیترینگ هواپیمایی ایران ایر و… شروع به طراحی و تجهیز کیترینگ قشم ایر کرد.

اولین قدم، انتخاب مکان ساختمان و آشپزخانه کیترینگ بود. در طراحی کیترینگ های هواپیمایی نزدیکی ساختمان کیترینگ به فرودگاه برای تسریع در کار و حمل و نقل ضروری است.

چه بخش هایی از تجهیز کیترینگ هواپیمایی قشم توسط شرکت پرشیا استیل انجام شده است ؟

پرشیا استیل علاوه بر تجهیز آشپزخانه کیترینگ هواپیمایی قشم، طراحی و جانمایی تمامی بخش های این کیترینگ از جمله: انبارها، ترولی شویی، آزمایشگاه ها، تراوری، لاندری، سرویس های بهداشتی، ساختمان های اداری، ساختمان مدیریتی، سردخانه زباله و تمامی بخش های مربوط را بر عهده داشته است.

راه اندازی کیترینگ هواپیمایی فراز قشم چقدر طول کشید ؟

راه اندازی آشپزخانه از زمان خریداری کیترینگ هواپیمایی قشم، تنها 4 ماه طول کشید. این زمان در راه اندازی کیترینگ های هواپیمایی بسیار کوتاه محسوب می شود.

دلیل این سرعت عمل، ساخت و تولید تجهیزات آشپزخانه صنعتی و ارائه نقشه های ساختمانی، نقشه های فنی، نقشه های لوله کشی و… همزمان با ساخت این کیترینگ بود.

علاوه بر طراحی نقشه ها در این پروژه، محاسبه میزان گاز مصرفی، محاسبه میزان هوای موردنیاز در آشپزخانه، میزان سپتیک، برق مورد نیاز، میزان آب مصرفی، طراحی کلکتور گاز به دلیل نبودن گاز فشار قوی و حتی انتخاب نوع موتور برق، سایز لوله ها، تهویه های هوا، تعداد و اندازه شبکه آبرو و… توسط پرشیا استیل انجام شد.

کیترینگ هواپیمایی قراز قشم ، تحولی در استاندارد غذای هواپیما

پرشیا استیل طراحی و تجهیز آشپزخانه های صنعتی را کاملا مطابق با استانداردهای HACCP و گواهینامه های بین المللی انجام می دهد. توجه به این مهم باعث شد که کیترینگ هواپیمایی قشم نیز موفق به دریافت گواهینامه ها و ایزوهای معتبر جهانی شود.

همچنین استفاده از تجهیزات آشپزخانه پرشیا استیل به دلیل کم مصرف بودن، دمای آشپزخانه را که یکی از مهم ترین ویژگی های یک آشپزخانه صنعتی به شمار می آید به حداقل رسانده است.

چه تجهیزاتی در کیترینگ هواپیمایی مورد استفاده قرار می گیرد ؟

غذای کیترینگ های هواپیمایی به سه دسته کلی تقسیم می شود :

3.

صبحانه های سرد شامل انواع کیک، صبحانه های ایرانی مانند عسل، کره، پنیر و…

2.

غذاهای رفرش شامل غذاهای سرد مانند الویه، انواع ساندویچ های سرد، ناگت، فیله و…

1.

غذاها و صبحانه های گرم شامل انواع غذاهای ایرانی مانند جوجه کباب و انواع غذاهای فرنگی مانند بیف استروگانف

تمام این دسته های غذایی با تجهیزات آشپزخانه صنعتی پرشیا استیل شامل محصولاتی نظیر دیگ پخت برنج، دیگ پخت خورشت، فر کامبی، کباب پز صنعتی، گریل و… طبخ و آماده سازی می شوند.

همچنین تمامی غذاها پس از پخت، با استفاده از تجهیزات سرمایشی آشپزخانه که برای بلست کردن غذاها (سرد کردن) به کار می روند، سرد و نگهداری می شوند.

پرشیا استیل با توجه به تنوع بالای غذایی و نیازمندی کیترینگ هواپیمایی به سرعت بالا، این مجموعه را در بالاترین حد کیفیت با سیستم های نقاله، انبارها، سردخانه ها، میزهای کار، محیط های آماده سازی و با در نظر گرفتن سیستم گردش کار تجهیز و راه اندازی نمود.